POYD 30.Yıl Galasını Nirvana Cosmopolitan'da gerçekleştirdi.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği ( POYD) tarafından Nirvana Cosmopolitan Hotel'de düzenlenen 30.yıl galası büyük ilgi gördü.

POYD Başkanı Ülkay Atmaca ve  Eczacıbaşı Topluluğu şirketleri Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı'nın konuşmaları ile devam eden gece oldukça renkli geçerken, Cumhuriyetin 100.yılında Cumhuriyetin kurucusu ulu önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anan profesyonel otel yönetcileri oynadıkları zeybek ile büyük alkış aldı.

Kokteyl ile başlayan gece yemek ile devam ederken, Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın da yer aldığı galaya AKTOB Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, AKTOB geçmiş dönem başkanı Erkan Yağcı, TÜRSAB Akdeniz BTK Başkanı Rıza Perçin ve POYD üyeleri katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan POYD Başkanı Ülkay Atmaca, POYD üyelerine ve Türkiye turizmine katkı verenlere teşekkür etti. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği gecede POYD Yönetim Kurulu Üyeleri, konukların karşısına çıkarak Harmandalı Zeybeği sahneleyerek Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü andı. Deneyimli turizmcilerin sürprizi turizmcilerden büyük alkış aldı. Turizmciler, telefonları ile anı ölümsüzleştirdi.

Eczacıbaşı Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı da yaptığı konuşmasında, “Ekonomimizin en büyük ve en önemli lokomotiflerinden biri turizmdir” dedi. Eczacıbaşı, "2023, 2022’den daha zorlu geçecek” diyerek konuşmasına başlayan duayen iş insanı Bülent Eczacıbaşı, “Bu zorlu ortamda geleceği öngörerek çalışacağız. Yeni iş şekilleri ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın sunduğu fırsatlardan yararlanmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyetin ilk yüzyılının gururlarla dolu olduğunu söyleyen Eczacıbaşı, “Bunlardan biri de turizm sektörünün başarısıdır. Ekonomimizin en büyük ve önemli lokomotiflerinden biri turizmdir. Sektörün ülkenin imajına ve tanıtımında önemli bir rolü vardır. Kendini yenilmek ise bu yarışta çok önemlidir. Yeşil ve dijital dönüşüm dünya için önemli bir değer zinciri haline geliyor. Avrupa, yeşil mutabakat ile ortak bir pazar inşa diyor. Sürdürülebilirlik yeni iş kolları yaratıyor. Değişen tüketici alışkanlıklarını anlamaya ve kendimizi yenilemeye gayret ediyoruz. Turizm sektörü de yeni dünyanın en önemli unsurlarından biridir. Bu sınavda da başarılı olacağımıza inanıyorum. 2023’te sağlık, mutluluk ve bereket diliyorum” diye konuştu.

Gecede Nirvana Hotels CEO'su Korhan Alşan olmak üzere, POYD'un sponsorlarına teşekkür plaketi olarak hazırlanan tablolar verildi.