Otelciler İftarda Buluştu

Ülkay Atmaca: ''Turizm seçim sonrası canlılığına kavuşur''

Turizmdays.com - Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Yönetim Kurulu Başkanı Ülkay Atmaca, şu anda turizmin istenildiği canlılıkta olmadığını, bayram sonrası ve seçimin ardından turizmin canlanacağını söyledi.

POYD’un Porto Bello Otelde düzenlediği iftar yemeğinde konuşan Ülkay Atmaca, deprem sonrası turizmde bir durgunluk yaşandığına dikkat çekerek, ‘’Depremin etkisi az da olsa sürüyor. Ramazan bayramında otellerin doluluğu istenilen düzeyde değil. Ancak rezervasyon akışı başladı. Bayram sonrası ve seçimin ardından tekrar eskisi gibi turizmde canlılık başlar’’ dedi.

Pazarlarda artış var.

İngiltere pazarı başta olmak üzere Almanya, İskandinav ülkeleri ve diğer Avrupa ülkelerinden gelen rezervasyonlarda artış olduğunu vurgulayan Ülkay Atmaca şunları söyledi:

‘’Deprem nedeniyle durağana geçen rezervasyonlar tekrar artmaya başladı. İngiltere ve Avrupa pazarlarında önemli artışlar var. Turizmde 2022 yılı rakamlarını aşacağız. En iyi sezon olan 2019 yılı rakamlarını geçeceğimize de inanıyorum. Otellerinde fiyatları iyi. Turizmci 2023 yılında iyi bir sezon yaşayacaktır. Şu anda istenilen düzeyde olmasa da kısa sürede eski haline gelecektir. Yüksek sezona ilgi çok yüksek. Sezon Ekim, Kasım aylarında da devam edecek.’’

POYD Başkanı Ülkay Atmaca, daha sonra iftar yemeğine ev sahipliği yapan Sealife Group Hotels Genel Müdürü Cüneyt Türkyılmaz’a teşekkür plaketi verdi.