Geleneksel Sezon Galası 19 Aralık'ta Antalya Lara Barut Collection’da gerçekleştirildi.

Hakan Saatçioğlu POYD’un yeni dönem hedeflerini açıkladı.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD)’un Geleneksel Sezon Galası, 19 Aralık akşamı Antalya Lara Barut Collection’da gerçekleştirildi. TÜROFED Başkanı Erkan Yağcı, AKTOB Başkanı Kaan Kaşif Kavaloğlu, SKAL Antalya Başkanı Uğursal Uğur’un da katılımlarıyla gerçekleştirilen Gala; dernek üyesi turizm profesyonelleri, derneğe yıl boyunca destek veren sponsor firmaların yöneticileri ile basın mensupları ve eşlerini bir araya getirdi. Cumhuriyetimizin 100’üncü yaşı ve Yeni Yılın birlikte kutlandığı gecede Murat Alpsü ve Senfoni Orkestrası sahne aldı.
POYD’un Aralık ayı başında yenilenen Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen Gala yemeği, yeni Başkan Hakan Saatçioğlu’nun konuşmasıyla başladı. Saatçioğlu, 2 yıllık yönetim planlarını açıkladığı konuşmasında; “Önümüzdeki yıl, son dönemde en yoğun yaşadığımız personel istihdamı ve kalifiye personel temini sorunlarına odaklanacağız. Mesleğimize yeni atılan gençlere daha açık olup onlara mentorluk yapacağız. Diğer bir odağımız ise turizmde sürdürülebilirlik konusu. Sektörümüzdeki kadın istihdamını arttırmak ve yöneticilik pozisyonunda fırsat eşitliği sağlamak da önemli hedeflerimizden birisi olacak” diye konuştu.

YENİ YÖNETİM KURULU ANDIMIZ’I OKUDU

Başkan Saatçioğlu, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını kutlaması ve yeni yıl temennilerini paylaşarak konuşmasını bitirdi. Saatçioğlu’nun sahneden “Türküm” diyerek başlattığı Andımız’ın, her mısrasını bir başka yönetim kurulu üyesi söyleyerek salondaki masalarından kalkıp sahneye geldiler. Yeni yönetim kurulunun tanıtılmasının ardından, hep bir ağızdan Norm Ender’in Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı için yazıp bestelediği “Parla” marşı söylendi.
Yeni yönetim kurulunun sahneden inmesinin ardından; yıl boyunca derneğin faaliyetlerinin yürütülmesinde ve duyurulmasında katkısı bulunan kişi, kurum ve kuruluşlara, üzerinde Atatürk portresi bulunan birer plaket takdim edildi.

Gece Murat Alpsü ve Senfoni Orkestrası’nın tüm dünyadan popüler eserlerin senfonik yorumlarının çalındığı konserle devam etti.